Sosyal Sorumluluklarımız
15 Şubat 2022

OKUL TARAMALARI

 Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı” kapsamında;Müdürlüğümüz organizasyonunda florürlü vernik uygulamasına başlanmıştır. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencileri ile ilkokul birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine iki kez florürlü vernik uygulanarak devam edilecektir. İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin eğitim-öğretim yılı ilk döneminde ayrıca ağız ve diş sağlığı tarama muayeneleri yapılacak ve bu uygulamalar sırasında diş fırçası ve diş macunu dağıtımı ile birlikte ağız diş sağlığını korumaya yönelik farkındalık çalışmaları yürütülecektir.

  AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Merkezimizde Sosyal Sorumluluk Bölüm Sorumlusu Diş Hekimi Fatih KİREMİTCİ tarafından her yıl anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ‘Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi’ planlanmakta ve uygulanmaktadır. Eğitimde ağız ve diş sağlığının önemi, doğru diş fırçalama tekniği, diş sağlığında doğru beslenme konuları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Aynı zamanda  Sincan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çocuklara koruyucu diş sağlığı kapsamında yapılan fissur sealant ve diş flour uygulamaları hakkında sözlü ve görsel (video) ile bilgi verilmektedir.

Ağız-Diş Sağlığı kapsamında eğitim, tarama, bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları; talepte bulunan kamu ve özel kapsamda eğitim öğretim veren kurum/kuruluş'un  idaresi ile koordineli olarak tecrübeli Diş Hekimi ve yardımcı personellerimiz tarafından planlanan program kapsamında gerçekleştirilmektedir